Zajímáš se o finance, o vedení firmy a o ekonomiku? Chceš mít přehled ve světě financí a založit si vlastní firmu?

Přijď na obor ekonomika a podnikání na naší škole. Naučíš se účtovat, vést firmu, používat účetní programy, psát obchodní korespondenci a v neposlední řadě i psát všemi deseti. Výuka je vedena prostřednictvím fiktivní firmy, díky čemuž získáš praxi i pro vedení firmy.

Po ukončení studia nemusíš mít strach o uplatnění. Můžeš pracovat jako účetní, podnikat na vlastní pěst, nebo pokračovat v studiu na vysoké škole, na kterou budeš mít skvělou přípravu.

KÓD OBORU
63-41-M/01

Délka studia
4 roky

Přijímací zkoušky
Přijímací zkoušky se konají z českého jazyka a matematiky.

Počet přijímaných žáků
1 třída

ŠIROKÉ MOŽNOSTI UPLATNĚNÍ
Ekonomika hýbe světem a vyskytuje se snad téměř všude – od průmyslu po služby. Nemusíš se tak bát, že po škole nenajdeš uplatnění.

PERFEKTNÍ ZÁKLAD PRO PODNIKÁNÍ
Ne všichni přece musí jen pracovat pro někoho dalšího! Získáš dobré základy pro to, abys hned po škole mohl začít podnikat.

ZÍSKÁŠ ODBORNÉ ZNALOSTI
Díky odborným předmětům jako Technika administrativy, Účetnictví, Marketing a management, Fiktivní firma nebo Podnikové procesy získáš široké znalosti a dovednosti.
Ve FIKTIVNÍ FIRMĚ si všechny získané znalosti vyzkoušíš na vlastní kůži.

DŮRAZ NA PRAKTICKÉ DOVEDNOSTI
Jak by asi vypadala odborná škola, která by učila pouze teorii? To se u náš nedozvíš. Naučíš se hromadu teoretických vědomostí, ale vždy když to půjde, propojíme ti je s praxí.

NAUČÍŠ SE MLUVIT DVĚMA JAZYKY

PRAXE PŘÍMO VE FIRMÁCH

MICROSOFT 365 PRO STUDENTY ZDARMA

MEZINÁRODNÍ STUDENTSKÝ PRŮKAZ ISIC ZA ZVÝHODNĚNOU CENU