Exkurze Elektromechaniků

Obor: Elektromechanik pro zařízení a přístroje 26-52-H/01“ třídy 1.EN a 2.EN.

Dne 15.5. 2023 jsme měli možnost navštívit se třídami 1E a 2E dvě výrobní společnosti. V provozu výrobní firmy Weiler Holoubkov s. r. o., která vyrábí vrtačky a soustruhy, jsme shlédli výrobní provoz od vstupního materiálu, až po koncové výrobky, jejich montáž a expedici. Výrobní manažeři nám ukázali i elektro montážní pracoviště, kde hledají nové spolupracovníky a to i na montáže mimo ČR.

Druhá navštívená společnost byla DCK a.s. opět v Holoubkově, kde jsme měli možnost si prohlédnout lisování elektroměrových plastových rozváděčů, jejich montáž a osazení součástkami pro přípravu připojení pro koncové zákazníky. Taktéž i výrobu betonových rozváděčů, které jsou určeny pro instlace do památkových budov. Největšími odběrateli jsou firmy ČEZ, EON a PRE.

16.5.2023 jsme využili pozvání a navštívili Japonskou společnost Muramoto Manufacturing Europe s.r.o. v průmyslové zóně v Žebráku. Firma vyrábí lisované kovové součástky do klimatizací a osobních vozidel. Díky vstřícnému přístupu manažera výroby jsme si mohli prohlédnout přijem, lisování, technologické celky strojů i jejich technické zázemí včetně hydraulických jednotek řízených PLC systémy. Navštívili jsme výrobní sestavu bodových svářeček, myčku, prohlédli si trafostanici s příkonem 2 MW a elektro údržbu strojů, kde pracuje náš loňský úspěšný student oboru Elektromechanik strojů a zařízení. V celkově velmi pěkném prostředí, jak studenti ohodnotili, jsme elektro prohlídky ukončili.